Ən yaxşı məruzələr «Applied and Computational Mathematics» (Impact factor: 0.633 (2009) in Journal Citation Reports ®, Thomson Reuters) beynəlxalq jurnalında çap olunacaq.
15 Avqust 2010
Konfransın proqramı: Program.doc and Program.pdf
31 may 2010
Qəbul haqqında müəlliflərin məlumatlandırılması müddəti 3 iyun tarixinə kimi uzadılır.
7 may 2010
Hörmətli həmkarlar!
Konfrans iştirakçılarının qeydiyyatdan keçməsi və məruzələrin qəbul edilməsi müddəti 20 may tarixinə kimi uzadılmışdır. Siz, həmçinin, Təşkilat Komitəsinə əvvəlcədən göndərdiyiniz məruzələrdə də düzəliş edə bilərsiniz. Bunun üçün konfransın saytında yerləşdirilmiş fayllardan istifadə edin.
Təşkilat komitəsi
1 mart 2010
Sizi 6-8 sentyabr 2010-cu il tarixində Bakı şəhərində keçiriləcək "Kibernetika və informatika problemləri" (PCI'2010) III Beynəlxalq konfransında iştirak etməyə dəvət edirik.
Konfransın təşkilatçıları Azərbaycan Respublikası Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, “Abdus Salam” Nəzəri Fizika Beynəlxalq Mərkəzi, AMEA Kibernetika İnstitutu, AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası, Milli Aviasiya Akademiyası, Azərbaycan Texniki Universitetidir.
Konfransda ABŞ, Rusiya, Almaniya, İtaliya və digər ölkələrdən aparıcı alimlərin iştirakı nəzərdə tutulur.
Müsbət rəy alan məruzələr konfransın açılışına qədər konfransın “Əsərlər”ində çap olunacaq və www.pci2010.science.az-da yerləşdiriləcəkdir. Nəşrlə bağlı xərclər sponsorlar tərəfindən ödənilir.

Уважаемые зарубежные участники конференции, пожалуйста проверьте наличие своих имен и соответствующую информацию в списке бронирования гостиничных номеров: List.doc (обновлено 3 сентября)
Оргкомитет
-->
15 августа 2010
Опубликована Программа конференции: Program.doc, Program.pdf (заключительная версия)
31 мая 2010
Оргкомитет начнет уведомлять о принятии докладов с 3 июня по мере поступления рецензий.
7 мая 2010
Уважаемые коллеги!
Регистрация участников конференции и принятие докладов продлены до 20 мая. Вы также можете корректировать свои доклады, отправленные Оргкомитету ранее. Для этого используйте файлы, находящиеся на сайте конференции.
1 марта 2010
Приглашаем вас принять участие в Третьей международной конференции "Проблемы кибернетики и информатики" (PCI'2010), которая состоится 6-8 сентября 2010 года в Баку.
Организаторами конференции являются Министерство связи и информационных технологий Азербайджанской Республики, Национальная академия наук Азербайджана, Министерство образования Азербайджанской Республики, Международный центр теоретической физики Абдуса Салама, Национальная академия авиации, Институт кибернетики НАНА, Институт информационных технологий НАНА, Бакинский государственный университет, Азербайджанская государственная нефтяная академия, Азербайджанский технический университет.
В работе конференции планируется участие ведущих ученых из США, России, Германии, Италии и других стран.
Доклады, прошедшие рецензирование, будут изданы в Трудах к началу конференции и размещены в Интернете. Расходы, связанные с изданием, оплачиваются спонсорами.